Opravy grafických karet od společnosti AMD

129.00  vč. DPH

Rádi Vám pomůžeme s opravou grafických karet od společnosti AMD následujících modelů:

RX 6900 XT, RX 6800 XT, PRO W6800, RX 6700 XT, RX 5700 XT, RX 6600 XT, Pro W5700, Pro Vega II, RX 5700, Pro Vega 64X, PRO W6600, RX 6700M, RX 5600 XT, Pro WX 8200, RX 6600, Pro WX 9100, Pro 5700 XT, RX 5600, Pro SSG, Pro 5600M, R9 Fury X, RX 6600M, RX 590, R9 390X, Pro W5500, RX 5500 XT, R9 390, RX 580, R9 290X, RX 5500, RX 480RX, 590 GME

(Cena opravy Asicu je cena kurýra, pokud si chcete objednat kurýra přímo přes nás)

Skladem

Doprava zdarma po celém světě pro všechny opravy nad 4000 Kč

  • Záruka 3 měsíce na opravu
  • Plaťte pouze za výsledky
Zaručená bezpečná pokladna

Opravy grafických karet od společnosti AMD

Grafická karta, také nazývaná grafický adaptér, je důležitou součástí každého počítače. Od doby, kdy uživatelé začali na počítači sledovat filmy, upravovat fotografie a hrát počítačové hry, se stala grafická karta nezbytnou.

Příznaky poškozené grafické karty Na rozdíl od jiných počítačových poruch jsou problémy s grafickou kartou a zobrazením zřetelné okamžitě:

grafická karta se nezapíná, není zobrazení, grafická karta není rozpoznána, pruhy na obrazovce, restartování počítače během hry, počítač se nezavádí.

oprava-grafik-amd

Zde je seznam hlavních příznaků, podívejme se podrobněji na příčiny a opravitelnost.

Hlavní příčiny poruchy grafické karty První a nejčastější příčinou je samozřejmě přehřátí, které nastává v důsledku zvýšené zátěže (hry, renderování, 3D grafika, videoediting, těžba kryptoměn). Přehřívání také nastává v důsledku nedostatečného čištění a údržby chladicího systému grafické karty. Je důležité, aby počítačová skříň s výkonnou grafickou kartou měla nainstalovány kvalitní a velké ventilátory, které zajistí dostatečné odvětrání celého systému. Současně by samotná skříň měla být umístěna na dobře větraném místě v místnosti.

Druhým důvodem je výrobní vadа. Ano, i přes tovární testy na výrobní lince, záruku výrobce a prodejce, se výrobní vady mohou objevit již v první den používání produktu nebo během prvních měsíců provozu, zejména při zátěži.

Dalším důvodem je softwarový problém: samostatný pokus o změnu firmwaru (BIOS) grafické karty. Toto se často provádí za účelem odstranění omezení a přetaktování.

Samotné přetaktování (zvýšení frekvence paměti, zvýšení frekvence grafického čipu, zvýšení napájecího napětí Vcore) je také častou příčinou nuceného selhání karty. Nadšenci, kteří touží po větší výkonu a vyšších snímcích za sekundu, se pokoušejí vyždímat maximum ze svého hardware a jdou až na samé hranice. Poté nastává problém a oni se obrací na servis s nadějí, že obnoví svou přetaktovanou kartu, která často nebyla levná.

Nedostatečné napětí napájení (slabý napájecí zdroj, starý a unavený zdroj nebo napájecí zdroj pochybné kvality) může způsobit poruchy grafické karty, což může překvapit.

Posledním typem poruchy je fyzické poškození, kdy uživatel se pokouší sám opravit grafickou kartu, měnit chlazení a teplovodivou pastu, nebo provádět úpravy na elektronických součástkách desky, což může poškodit kontakty, pájení a samotné součástky.

Grafická karta v notebooku je ještě více high-tech než u stolních počítačů – je menší a vejde se do skříně. Pokud si všimnete, že se váš notebook nadměrně zahřívá, je důrazně doporučeno provést čištění chladicího systému.

Toto je teploměrný snímek. Jak je vidět, grafická karta v počítači se zahřívá velmi výrazně až na 100 stupňů!

Nicméně grafická karta často podléhá různým poškozením a poruchám. „Symptomy“ selhání nebo poškození grafické karty zahrnují obvykle následující: špatný obraz na obrazovce nebo jeho úplná absence, nefunkční výstupy pro připojení televize (TV-in/out), nesprávné zobrazení barev, černé nebo červené body na obrazovce – všechny tyto příznaky naznačují potřebu opravy grafické karty notebooku.

Modrá obrazovka smrti může být způsobena poruchou grafické karty. Před instalací ovladače pracuje počítač bez problémů, ale po instalaci ovladače se Windows mohou zasekávat, restartovat počítač nebo zobrazovat modrou obrazovku smrti – BSOD. V kódu chyby je možné vidět názvy souborů souvisejících s grafickým subsystémem.

opravujeme-vsehno

Jedním z důvodů poruchy grafických karet je teplota vytvářená samotným grafickým procesorem při nedostatečném chlazení z různých důvodů. Hlavním pravidlem zde je, že čím výkonnější je vaše grafická karta (také nazývaná grafický adaptér a 3D akcelerátor), tím lépe by měla být chlazena. Paměstujte si to vždy a váš grafický systém vám vydrží mnohem déle!

Co dělat, pokud se hry zasekávají nebo videa zpomalují během přehrávání? Možná je to způsobeno přehřátím grafické karty. Výskyt záseků při zátěži je prvním příznakem toho, že je s grafickým systémem něco špatně. Je to první signál.

Diagnostiku a opravu notebookových grafických karet mohou provádět kvalifikovaní pracovníci servisu Komplajn. Grafické karty často selhávají a oprava zahrnuje reballing čipu, takže technici z Komplajn již dobře znají postup opravy grafických karet a jak ji provádět technicky správně. Po provedení opravy opět uvidíte na obrazovce jasný a barevný obraz – takový, jaký by měl být. Pokud jsou poškození taková, že oprava grafické karty již nepomůže, zaměstnanci společnosti mohou nabídnout výměnu za novou.

oprava-grafiky

Porucha grafické karty způsobená přehřátím Hlavní příznaky a příčiny poruchy grafických karet:

  1. Absence obrazu (žádný signál z grafické karty na monitor).
  2. Problémy s napájením v obvodech GPU a paměti.
  3. Poškozené nebo porušené součástky.
  4. Přehřátí čipu grafické karty.
  5. Porucha barevného podání, ztráta jedné nebo více barev.

Selhání napájecích měničů se řadí mezi přední příčiny.

Při poruše grafického čipu (narušení BGA pájení kontaktů) Při poruše čipu grafického procesoru (GPU) nebo jeho „nepropojení“ (narušení spojení v místech kuličkového pájení). Oprava grafické karty spočívá v reballingu (výměně pájecích kuliček).

 

Na fotografii je zobrazen proces reballingu na infračervené stanici.

rebol-grafiky

Existuje také pojmu v opravě grafických karet jako metoda předehřevu. To znamená obnovení funkčnosti grafické karty pomocí ohřevu. Ano, takový postup je používán, ale životnost karty po takovém „domácím“ zákroku může být velmi krátká, doslova do prvního dobrého zahřátí nebo dalšího přehřátí grafického čipu.

Proto takový typ opravy grafické karty (i když by se to ani nemělo nazývat opravou…) není kvalitní. Existuje ještě sofistikovanější metoda, a to oprava grafické karty v troubě. Někteří lidé si myslí, že mohou umístit grafickou kartu (z počítače) do trouby, pečlivě ji upečení a poté se oživí, ale ne, toto důrazně nedoporučujeme provádět!

Zde je výsledek zahřívání grafické karty v troubě. Čerstvě upečená Nvidia GeForce GT 9800!

Pokud jde o kvalitní opravu grafické karty, je to pouze reballing a pouze na specializovaném vybavení, ne na „domácí“ způsoby. Proces reballingu umožňuje obnovit kvalitu pájení na úrovni výrobního závodu, a proto poskytujeme záruky na provedenou opravu grafických karet. Tyto operace lze provádět v servisním centru na specializovaném vybavení.

Vše by bylo mnohem jednodušší v opravě, pokud by tyto čipy byly prodávány v obchodech, a ne z druhé ruky nebo od různých dodavatelů s pochybnou kvalitou. Přečtěte si, jak rozeznat originální BGA čip a jaké jsou padělky.

Poruchy grafických karet během těžby kryptoměny (minování) Dnes se těží kryptoměny téměř všude, s výjimkou mateřských škol, je to tak populární jev mezi lidmi toužícími po snadném zisku. Přinejmenším zdánlivě.

Jakmile se rozšířila tato kryptoměnová horečka, začali nám do servisního centra nosit poškozené grafické karty z bitevního pole. Podstata těžby spočívá v plném zatížení grafického procesoru grafické karty.

Samozřejmě, když jakýkoli zařízení pracuje na svém limitu v stresových podmínkách a není řádně nebo nedostatečně chlazeno, rychle se poškodí. Pájení se roztaví, desky se deformují, kontaktní plochy a spoje se spálí, které nejsou vždy dimenzovány pro vysoký proud, který grafické karty spotřebovávají. Selhává nejen samotný čip (grafický procesor), ale také se spálí prvky napájecího obvodu, tranzistory, rezistory a tlumivky. Také dochází k pájení kontaktů samotného GPU – grafického procesoru.

Docela častá otázka je, jak dlouho bude grafická karta vydržet při těžbě?

Na tuto otázku odpoví pouze praxe. Záleží na tom, jak silně budete přetaktovávat a jak dobře budete chladit své farmy.

Takovým způsobem by mohla vypadat vyhořelá grafická karta během těžby kryptoměny.

oprava-grafik-po-miningu

V případě poškození samotného grafického procesoru je jeho výměna jednoznačně nutná. Je to již otázka hledání potřebných součástek. A samozřejmě, předchozí neúspěšná nebo nekvalifikovaná oprava grafické karty, která způsobuje poškození nebo jednoduše znehodnocuje komponenty na grafické kartě kvůli přehřívání primitivním způsobem.

Závěr: Ve většině případů a u uvedených typů poruch naši specialisté dokáží obnovit grafické karty našich zákazníků. Ano, občas to může být nákladné, ale stále je to levnější než koupě nové grafické karty.

V souvislosti s tím vás vyzýváme, abyste pečlivě zacházeli se svým hardwarovým zařízením, abyste ho nepřetaktovávali na hranici a nezahřívali kov, čipy a desky. Dbejte na stav chladicího systému.

Pokud jste naším klientem, pamatujte, že provádíme opravu grafických karet Nvidia, GTX, Gigabyte, napájecí obvody grafických karet Asus, GeForce, vyměňujeme chladiče grafických karet, Radeon, AMD, MSI, opravujeme čipy – reballing a obnovujeme pájení kontaktů.

Výrobce

PCPRAHA

Poptávka o opravu grafické karty

Jak na to?

  1. Vyplníte formulář níže
  2. Technik v průběhu hodiny Vam zavolá a domluvíte jak nefunkční GPU k nám pošlete nebo přinesete na pobočku.

Ceník oprav grafické karty

Ceny aktualizovaný 24.02.2020

Položka / typ hardwarové opravyCena bez DPH
Řízený PID reflow (přetavení) grafického čipu450 – 650 Kč
Řízený PID reball (překuličkování) grafického čipu
(GPU čip se sundá, překuličkuje a znovu se naletuje zpět)
650 – 1650 Kč
Řízený PID reflow (přetavení) pamětí RAM
(myšleno všech pamětí RAM na grafické kartě…)
350 – 950 Kč
Řízený PID reball (překuličkování) pamětí RAM
(záleží na počtu osazených čipů na DPS)
550 – 1650 Kč
Výměna BGA grafického čipu za úplně nový kus!
(Vadný GPU obvod se sundá a nahradí se úplně novým)
od 1500 Kč
Výměna pamětí RAM na grafické kartě
(záleží, která paměť je na grafické kartě vadná a počet kusů)
1200 – 1950 Kč
Oprava napájecí kaskády
(výměna MOSFET tranzistoru, řídících kontrolérů napětí…)
250 – 850 Kč
Výměna vadných konektorů
(záleží na použitém typu konektoru)
250 – 850 Kč
Přehrání biosů na grafické kartě
(myšleno na PC grafické kartě či v MXM slotu)
500 – 1500 Kč

Časté dotazy - FAQ Grafické karty

Diagnostika se provádí do 3 pracovních dnů po obdržení zařízení.

Většinu závad opravujeme ihned po stanovení diagnózy. Komplexní opravy trvají od 2 pracovních dnů.

Prvotní kontrola opravitelnosti je zdarma. Platíte pouze za kladný výsledek opravy.

Ano, můžete přijít k nám do kanceláře a vyzkoušet zařízení před zaplacením. Pokud si budete chtít objednat doručení kurýrem nebo přepravními společnostmi, nebudete si to moci vyzkoušet, jelikož objednávky expedujeme po úplném zaplacení.

Pokud máte záruční případ, kontaktujte nás. Práce provedeme mimo pořadí a zdarma. Doručení záručních oprav na naše náklady.

Po diagnostice zhodnotíme cenu a podmínky práce a dohodneme je s vámi.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Opravy grafických karet od společnosti AMD“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *